Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • otvaranie sa...

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor,
  chcela by som vas poprosit o radu. Momentalne som v 15.tt, uz s tretim dietatom. Predosle dve tehotenstva dopadli dobre,no skoro som sa zacala otvarat ( okolo 25.tt) a musela som byt v nemocnici. Momemtalne je u mna vsetko v poriadku. CHcem sa spytat, ci je moc velky predpoklad, ze aj teraz sa budem tak skoro otvarat? A este ma zaujima jedna vec - pohlavny styk sme s manzelom vylucili (bojim sa), no zaujima ma,ci aj orgazmus vyvolany inak ako stykom mi moze sposobit otvaranie sa , alebo skratenie krcka?Ma to na to vplv?Myslite si,ze mam vylucit aj to?
  Dakujem velmi pekne za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak ste neporodila predčasne, tak je riziko spojené s predčasným otváraním minimálne. Problém nie je v náleze pri vyšetrení ale v tom či nakoniec predčasne porodíte alebo nie, lebo hospitalizácia riziko predčasného pôrodu nezníži. Sex by nemal vadiť.