• otvaranie sa...

    Dobry den pan doktor,
    chcela by som vas poprosit o radu. Momentalne som v 15.tt, uz s tretim dietatom. Predosle dve tehotenstva dopadli dobre,no skoro som sa zacala otvarat ( okolo 25.tt) a musela som byt v nemocnici. Momemtalne je u mna vsetko v poriadku. CHcem sa spytat, ci je moc velky predpoklad, ze aj teraz sa budem tak skoro otvarat? A este ma zaujima jedna vec - pohlavny styk sme s manzelom vylucili (bojim sa), no zaujima ma,ci aj orgazmus vyvolany inak ako stykom mi moze sposobit otvaranie sa , alebo skratenie krcka?Ma to na to vplv?Myslite si,ze mam vylucit aj to?
    Dakujem velmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň,
    ak ste neporodila predčasne, tak je riziko spojené s predčasným otváraním minimálne. Problém nie je v náleze pri vyšetrení ale v tom či nakoniec predčasne porodíte alebo nie, lebo hospitalizácia riziko predčasného pôrodu nezníži. Sex by nemal vadiť.