Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Podobné otázky

 • pohlavny styk a viacplodove tehotenstvo

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den! Rada by som vedela Vas nazor na pohlavny styk v tehotenstve,ked cakam dvojcata.Som v 12 tt.Pytala som sa dvoch gynekologov.Jeden sex vylucil uplne,vraj pod tlakom sa mozu plody vzajomne poudierat a druhy sex schvaluje,ale vylucuje orgazmus matky.Vraj je to prilis velky tlak.Vela clankov l takychto tehotenstvach nie je,ale co som sa docitala,v o viacplodovom tehotenstve sa pohl.styk povazuje za riziko.Aky je Vas nazor?

 • otazka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  mozno sa cudujete,ze vam vzdy kladiem nejake otazky,ale ked ja sa tu nemam s kym poradit a mamka mi vzdy len povie,neboj,ked ja som bola neboli take vymozenosti ako teraz a vacsinou to dopadlo dobre...moja otazka je,ze ako je dobre spat v 34 tyzdni.snazim sa predovsetkym na lavom boku,ale niekedy si prilahnem alebo pritlacim trocha brusko tak na boku,to nevadi?babo sa hybe,len ci ...a este jedna otazka,do kedy je normalne mozne pohlavny styk v tehotenstve.pocula som,ze v poslednych tyzdnoch nie je moc dobre,pretoze orgazmus a ejakulat urychluju porod,kontrakcie...a este ked mi odumiera placenta,je pravdepodobnost,ze bude porod skor?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to úplne jedno, spite tak, ako je Vám to pohodlné. A styk je plne bezpečný, nedoporučuje sa iba pri predčasných kontrakciách a zmene nálezu a pri vcestnej placente. Práve opakovaný styk može teoreticky zabrániť prenášaniu.