• Protilátky?

    Dobrý deň.Moja krvná skupina je 0 Rh neg. Prvý syn sa mi narodil v auguste 2009 a má A neg. Počas tehotenstva mi robili dvakrát odbery krvi na protilátky a všetko bolo v poriadku. Keď sa syn narodil, dostal miernu žltačku,ktorú liečili len nejakými liekmi. Teraz vo februári sa mi narodil druhý syn a v tehotenstve bolo opäť všetko v poriadku. Po narodení do 24 hodín dostal veľmi silnú žltačku, bol na FOTE a dostával infúziu kvôli nejakej infekcii,ktorú nevedeli identifikovať. Má takisto A neg.Po pôrode mi dali aj nejakú injekciu kvôli protilátkam. Detská lekárka v pôrodnici mi povedala,že mi mal môj gynekológ urobiť nejaký podrobnejší rozbor krvi, že sa tam asi predsalen nejaké protilátky vytvorili a že pri ďalšom tehotenstve by sa to mohlo ešte zhoršiť a dieťatko by mohlo mať zdravotné problémy alebo by som ho nemusela ani donosiť. Rada by som vedela ako je to s tým rozborom krvi a či sa naozaj mohli vytvoriť protilátky aj napriek dobrým výsledkom. Ďakujem

    Dobrý deň,
    Je to nezmysel, žltačka je veľmi často príznakom infekcie a nie protilátok. Ak Vaše deti mali rh negatív, tak žiadnu injekciu ste nepotrebovala.
    Na druhej existujů aj iné protilátky nrž je rh systém ale na tie neexistuje injekcia.