• Problémy v tehotenstve

    Dobrý deň,dnes som bola u lekára a predpísal mi OXYPHYLLIN+Magnézium a k tomu doporučuje vazod. liečbu. Mám v správe napísané, pri plodovej vode, že RI je zvýšené 0,78 a PI je 1.38, FHR:142
    Poriadne mi nič nevysvetlil aj keď som sa ho pýtala, povedal, že mám prísť o týždeň na kontrolu...
    Chcela by som vedieť, prečo mi to predpísal a či je to niečo vážne.
    ďakujem za Vašu odpoveď

    Dobrý deň,
    nepíšte v ktorom ste týždni. Prietoky samotné nič nehovoria, ak je plod normálne urastený, tak to nič neznamená. RI 0,78 mi nič nehovorí ak neviem v ktorom ste týždni. Oxyfylín je úplne zbytočná liečba.