• vezikulacia

    Dobry den pan doktor,
    viem ze Vam chodi vela otazok podobneho typu a preto budem rada ak si najdete cas a odpoviete aj na moju.
    Doteraz som bola celkom v klude, ale neviem preco som zacala byt nervozna.
    Som v 33 tt, moj lekar mi v 22tt zistil skratenmy krcok na 2,5 cm a CS4...zostala som hned doma na PN...nejak som sa nestresovala a v ramci moznosti oddychovala..aj ked nie som zastanca uplneho nicnerobenia lebo to mi robilo zle...
    na poslednom screningu v 31 tt krcok stale 2,5 ale vezikulacia krcak pozitivna (zakruzkovane +)...znamena to ze sa otvaram? upokojovla som sa tym ze pokial je kracok stale 2,5 otvarat sa nemozem a je vsetko v poriadku. snazim sa odychovat, kazu mi hlavne lezat, vraj sedenie je zle...obcas citim tlaky a stahuje sa mi brusko, ale doteraz som tomu neprikladla velky vyznam, ved pracovanie maternice je pred porodom vraj normalne ak nieje velmi caste.
    hrozi mi naozaj predcasny porod? nechapem co znamena ta hodnota vezikulacie a ci sa teda otvaram? mam viac lezat, pomaha to? pocula som ze opre deticky je horsie sa narodit v 8mesiaci ako v 7mom. male pekne pribera a vsetko ostatne vyzera byt v poriadku.
    Prosim o Vas nazor, Dakujem velmi pekne vopred

    Dobrý deň,
    ak je pri ultrazvukovom meraní krčok dlhý 25 mm a viac, je riziko predčasného porodu malé, vy máte hraničnú hodnotu. Vezikulizácia znamená, že sa mení tvar vnútronej bránky, ale neviem Vám zistiť aké máte riziko predčasnéh porodu. Tie mesiace sú povera.