Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Tehotenstvo?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,MS mi meska asi 3 dni,robila som si test a je pozitivny.No som chora.Beriem len homeopatika a sirupy.Moze choroba sposobit pozitivny tehu test?Uz som pocula vselijake nazory tak sa radsej pytam :) a ciarka mi silnie.Dakujem

Podobné otázky

 • Mravčenie v tehotenstve

  , Autor: Abc

  Dobrý deň, od začiatku tehotenstva pociťujem hlavne večer mravcenie v boku. Rano keď sa zobudím, si niekedy necitim ľavé stehno. Môže to ma nejaký vplyv na tehotenstvo? Som v 20tt

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  takéto neurologické príznaky sú časté, nervy sú v tehotnosti viac opuchnuté a môžu byť mierne utlačené, čo sa prejaví mravčením. Plod to neohrozuje.

 • Rengen pľúc a pripadne tehotenstvo

  , Autor: Alis123

  Dobry den.
  V utorok mam absolvovať rengen pľúc, no momentálne sa snažíme o dieťatko.
  V utorok budem cca 9 dni po ovulácii a zo skúsenosti myslim, ze test by mi pripadne tehotenstvo este neukázal. Prosim vás je to velke riziko pre plod ak by sa mi pár dni na to potvrdilo tehotenstvo? Dakujem

 • Kiahne

  , Autor: Še

  Dobrý deň, pán doktor. Neprekonala som kiahne, idem sa očkovať Varivaxom. Za ako dlho po podaní druhej dávky vakcíny mozem plánovať ďalšie tehotenstvo? Ďakujem za vasu odpoveď.

 • Hodnota hcg

  , Autor: katarinaa

  Dobrý deň. rada by som sa opýtala ohľadom mojich hodnôt hcg z krvi. Mám za sebou 3 odbery: 1. odber - 19.3. - 9,14 potom 2. odber - 26.3. - 104,9 a dnes 3. odber 3.4. - 409. Medzi 1. a 2. odberom hcg pekne narástlo. Ale medzi 2. a 3. odberom mi ten rozdiel príde naozaj malý.. Myslíte že je tam šanca na prosperujúce tehotenstvo? Na sone 27.3. videla doktorka v maternici dutinku. Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  absolútne nerozumiem prečo niekto míňa prostriedky z verejného poistenia na takéto opakované zbytočné vyšetrenia HCG.
  Ak videla doktorka v maternici dutinku, stačí kontrola o 7-14 dní pomocou ultrazvuku.

 • Mimomaternicové tehotenstvo a dutinka v maternici

  , Autor: katarinaa

  Dobrý deň, pred týždňom v utorok som mala krvný odber hcg - hodnota bola 9,14 a na sone nebolo vidieť nič. Pani doktorka si myslela že pôjde o biochemické tehotenstvo, preto ma objednala na kontrolný odber a sono o týždeň. Výsledok utorkového odberu odberu bol 104,9. Deň na to na sone povedala, že v maternici vidí "dutinku". Čo je to prosím vás tá dutinka? Je to nejaké synonymum pre gestačný vak alebo čo to vlastne je a čo to znamená? Stále totiž hovorí že sa nedá vylúčiť zatiaľ ešte ani mimomaternicové tehotenstvo, že uvidíme. Budúcu stredu mám kontrolný odber a budúci piatok kontrolné sono. Myslíte že už by mohlo byť na usg aj vidieť niečo čo nám potvrdí že neide o mimomaternicové tehotenstvo? Prípadne mala by som nejaké príznaky už teraz ak by išlo o mimomaternicové? Cítim sa úplne v poriadku, preto nerozumiem prečo to stále spomína. Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  hladiny HCG sú extrémne nízke a jedná sa pravdepodobne o začínajúce tehotenstvo. Plod v maternici by mal byť na 100% vidno až pri hladine HCG okolo 1000, takže počkajte na to sono v piatok a uvidí sa.