• Nevyvijanie sa plodu.

    Dorý ďeň. Som v 9.tom týždni tehotenstva. Pred tehotestvom som mala myom velkosti 4x3 cm, teraz v 9tom tyzdni sa zväcsil na 8x3 cml, je umiestneny na prednej strane maternici. Chcela by som sa spytat ,ci tento myom moze skodit, ake komplikacie mozu byt? Ja sa zatial citim dobre, bez komplikacii. Uzivam Utrogestan na prevenciu (2x denne). UZ som bola 3x na sono , a chcem sa informovat ,ci to sono škodí plodu, a doktor stale nenasiel nieaku "akciu".... Že vidiet tam vidi nieco, ale ze "akcia to nieje". Moze sa stat ze sa plod nevyvija, aj ked ziadne komplikacie sú nen?i..... Doktor vravel ze dutinka okolo plodu je primeranej velkosti. .... Mohli by ste mi prosim vás povedat,ci moze myon sposobit poskodenie, alebo nevyvijanie plodu, alebo ci doktor nemusi videt plod aj koli myomu, alebo ake su tam mozne rizika.... Za odpovede vám vopred velmi pekne dakujem....

    Dobrý deň,
    myóm na maternici môže komplikovať priebeh tehotnosti viacerými spôsobmi.
    Môže extrémne narásť a spôsobovať bolesti, v závislosti na jeho lokalite môže teoreticky i brániť výžive plodu.
    V 9. Týždni by už lekár mal vidieť akciu srdiečkka plodu na ultrazvuku.