• Krvácanie v tehotenstve

    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Som v 21. týždni tehotenstva, toto je moje 4. tehotenstvo. Z prvého tehotenstva (r.2005) mám zdravého syna, narodil sa v 38 týždni, zdravý s váhou 2,5 kg. Na konci r. 2008 som mala v 10. týždni zamlknuty potrat, na konci r. 2009 zamlknuty potrat v 12. tyzdni. Nasledne som absolvovala vyšetrenia genegicke, endokrinologicke - všetko v poriadku, infektologické - zistená prekonananá toxoplazmoza, hematologické - zistený syndrom lepivych doštičiek II. stupňa, začala som uživať anopyrin, neskor na začiatku tehotenstva fraxiparyn, ktorý mi bol kvôli alergii zmenený na clexane. Počas tohto 4. tehotenstva som prvy krát zakrvacala v 6. týždni, kedy mi začali aj bolesti podbruška, neskôr sa krvácanie objavilo v 8. týždní a bola som opat hospitalizovaná. Krvácanie po hodine ustalo a ešte týždeň zostalo špinenie a ďalší cca mesiac bol klud. V 14. týždni som opať začala silno krvácať, v nemocnici predpokladali že z placenty, keďze podľa sona zasahoval koniec k vnútornej bránke. Krvácianie ustalo, no o týždeň sa vrátilo v oveľa väčššej intenzite a o ďalší týžďen znova - vždy v noci som sa zobudila cela od krvi, doslova zo mna tiekla čerstvo červená krv a po niekoľkých hodinách aj s takými čiernymi veľkými kusmi niečoho. Po prepustení z nemocnice som doma 3 týždne stále špinila a v 19. týdni začala opäť krvácať, no tento krát krvácianie neustalo a trvá dodnes, niektoré dni akoby som mala silný menzes, potom je to menej a zasa dookola. Od zaciatku tehotenstva mám bolesti. Momentálne mám placentu umiestnený na prednej stene, na spodnej časti zadnej steny mám myom - v 15. tyždni mal 3,5 cm. Podľa sona sa dieta vyvíja dobre, placenta je bez známok predčasného odlučovania. Krvné testy mi robili a ževraj je všetko ok, okrem železa a zvýšených leukocytoch (13,3), ale to je ževraj v teho normálne, takisto mi robili stery z krčka a všetko je v poriadku, krčok sa neskracuje a je uzavretý. Lekári v nemocnici mi povedali, že nevedia, čo sa deje, že krvácianie sa v tehotenstve občas vyskytuje ale nie v takomto rozsahu. Mám nariadený kľudový režim a čakať čo bude.Chcem sa opýtať, či naozaj nie je možné zistiť prečo a odkiaľ krvácam, či by napríklad pôvod krvácania nebolo možné vidieť na 4D ultrazvuku alebo nejakým iným vyšetrením. V nemocnici mi povedali, že mi hrozi infekcia, keďže stale krvacam resp. špinim, da sa tomuto nejako predísť? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    prognóza pri takomto krvácaní je naozaj neistá, a žiaľ nedá sa presne zistiť príčina krvácania, ak by však krvácal plod, už je dávno po potrate. Teoreticky krvácať možete aj kvoli myomu.
    Naozaj sa dá iba čakať, ako to dopadne.