• Myóm

    Dobrý deň,
    som v 15.tt, ide o 3.tehotenstvo, 2 predchádzajúce boli v poriadku (pôrody v 1999 a 2008), ukončené spontánnym pôrodom. Teraz mi môj gynekológ zistil myóm na prednej stene maternice 47x51mm, vraj zatiaľ nijako nezasahuje a neobmedzuje plod v pohybe.Chcela by som vedieť, či sa tehotenstvo bude musieť kvôli tomu myómu ukončiť cisárskym rezom, aké komplikácie by mohol myóm spôsobiť počas tehotenstva, hlavne , keď už bude bábätko väčšie, či mu to nemôže niekde tlačiť a spôsobiť nejaké poškodenie?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak myom nebude tvoriť p orodnú prekážku, tak cisársky rez nebude nutný. V tehotnosti može myom sposobiť bolesti (porucha výživy)¨, aj predčasný porod a potrat (zriedka, závisí na jeho umiestnení), po porode može sposobiť poruchu sťahovania maternice a krvácanie. Najčasetjšie však nerobí nič a je iba náhodným nálezom.