• bolesť pri dojčení

    Dobrý deň,
    už dlhšie mám problém s bolesťou pri dojčení, s laktačnou poradkyňou som to riešiela, mala som aj bielu bodku na bradavke, tú som prepichla, je to lepšie ale bolesť pretrváva...bradavku som si natierala genciánkou, nepomohlo, citrovitalom a teraz univerzálnou masťou na bradavky..stále rovnako...na vyšetrení mi lekár zistil candidu, dal mi ale iba čípky, aj keď by vraj bolo dobré preliečiť celosystémovo, ale keď dojčím, zatiaľ sme to odložili...môžem použiť napr. mycomax? príp.lokálne canesten,candibene alebo čo by ste mi odporučili? sestrička ma odbila, že to patrí k dojčeniu a keď sa nedá vydržať, tak odstaviť (!?) - tomu sa povie podpora dojčenia :(
    vopred ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň :)
    Adriana

    Dobrý deň,
    ak máte mykozu bradavky, tak možete použiť lokálne vaginálne krémy (canesten, jenamazol).
    Aj mycomax jednorázovo sa dá podať, dáte si ho medzi jednotlivými kojeniami.