• ZVysene Aslo

    Dobry den pan docent,
    chcela by som Vas poprosit o radu. Momentalne som v 15 tt.Asi v 5tt mi moj lekar potvrdil tehotenstvo,a prave vtedy prisli manzelovi vysledky so zvysenym ASLO na 260 a ani po mesacnej liecbe PNC sa nezmenili. Ja mam zdiagnostikovanu chr.tonzilitidu-vytwer z hrdla na hemophilus bol neg,mam tam len strept.viridans a neiseria sp. moj gynekolog mi nevie povedat ci to vysoke manzelove aslo a moja chr tonzilitida mohli sposobit pri pocati nejaku vadu plodu.Skor bol tym zaskoceny,vraj mam pockat na 3D sono v 20tt. vysledky v prvom trimestri mamPAPP-A 5,17 free beta hCG 46,30. mam 31 rokov. mam absolvovat nej geneticke vysetrernie? moc Vam budem vdacna za odpoved vdaka Ada

    Dobrý deň,
    chronický bakteriálny zápal mandlí a manželove pozitívne ASLO nemajú na vývoj plodu žiadny vplyv, preto nemáte zvýšené riziko poškodenia plodu oproti ostatným ženám. ČO sa týka uvedených hodnot, musia Vám vypočítať individuálne riziko Downovho syndrómu, samotné hodnoty nič nehovoria.