• lysterióza a iné strašidlá :)

    Dobrý deň, pán doktor, možno zbytočne preháňam, chcem sa ale spýtať či je nutné navštíviť lakára (vzhľadom na to, že začína víkend asi rovno pohotovosť) ak som tehotná (v 20. týždni) a už druhý deň ma bolí žalúdok (nezvraciam, len mi je ťažko od žalúdka, včera som sa cítila aj veľmi unavená). Konzultovala som to so svojou všeobecnou lekárkou a tá mi povedala, že to určite nič nie je a že na lysteriózu a podobné veci mi ani nikto nebude robiť odbery, že na to musia byť dôvody. Na internete som sa však dočítala, že lysterióza u tehotných žien väčšinou prebehne pomerne nebadane. Čo sa teda musí diať, aby bol dôvod na znepokojovanie a na uskutočnenie takýchto odberov / vyšetrení?
    Vopred ďakujem.

    Dobrý deň,
    nsphlasím s Vašou pani doktorkou, príčin bolestí žalúdka v gravidite je veľmi veľa a všetky sú naprosto bezvýznamné.
    Riziko lilsteriozy je také malé, že sa na ňu ani nemyslí a nevyšetruje sa, lebo aj tak naprostá vačšina prebehne bezprznakov.