• Fraxiparin

    Dobrý deň. Pán doktor, dnes mi gynekolog na základe výsledkov krvi potrvdil, že som tehotná. Pozeral aj ultrazvukom, ale bábo je ešte veľmi malilinké. Chcem sa opýtať, moje prvé tehotenstvo sa skončilo potratov v 24.tt. Teraz to je moje druhé tehotenstvo. Pred tehotenstvom ma lekár poslal na hematologiu a výsledky sú PAI-1 4G/5G - homozygot, GPI-a T807C - heterozygot a MTHFR (A1298C)- heterozygot - čo tie výsledky znamenajú??? A mám ešte jednu otázku - pichla mi dnes fraxiparin 0,3 o 14. hod a večer o 17.30 som špinila (s krvou troška) - čo to znamená??? odporučila mi pichať fraxiparin 0,3 ale až od 20.tt. Teraz len skúšala, či budem špiniť. Čo to znamená? Nemôže to ublížiť dieťatku? Nemôžem potratiť z toho? Ďakujem

    Dobrý deň,
    uvedené výsledky sú genetické nálezy pre niektoré poruchy zrážania prvé dve nepoznám, nikdy som sa s tým nestretol a MTHFR je veľmi častá mutácia, ktorá v heterozygotnej kombinácii nerobí závažné problémy. Fraxiparine určite nesposobuje potrat a neubližuje plodu, ale o takomto pokuse som nikdy nepočul ani nečítal.