• 6. týždeň

    Dobrý deň pán doktor,
    už ste mi viackrát dobre poradili a pomohli, preto sa na vás obraciam znovu. Ide totiž o to, že som zistila, že som tehotná a podľa poslednej menštruácie by to mohol byť 6. týždeň. Lekárka mi povedala, že veľkosť plodu je 1,65 ale neviem či mm alebo cm. Mám ale podozrenie, že som už vo vyššom štádiu tehotenstva, lebo tá posledná menštruácia bola slabá. 1,65mm sa mi zdá na 6. týždeň málo, ale 1,65cm zase veľa. Je to pre mňa veľmi dôležité, lebo ide mi o zistenie otca dieťaťa. Totiž pred viac ako 6 týždňami som mala iného partnera ako mám teraz. Veľmi mi záleží na tom, aby som vedela, čie dieťatko nosím pod srdcom. Dávno sme si želali s bývalým partnerm bábätko, že by sa nám pošťastilo práve, keď sme sa rozišli?...
    Pomohol by mi váš názor: môže mať plod v 6.týždni tehotenstva len 1,65 mm? Nie je to málo?

    Dobrý deň,
    som rád, že som pomohol. Predplaťte si Mama a ja, je tam viac dobrých rád :).
    To je trošku problém, pretože neviem, či je to veľkosť plodu alebo gestačného váčku. V 8. týždni Vám doktor zmeria priamo plod a stanoví jeho vek pomerne presne a vtedy si budete istá.