Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,154 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Nástup na materskú

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  moja otázka sa týka nástupu na materskú...zaujímalo by ma či sa dá nastúpiť na materskú iba ten 8. týždeň alebo 6. týždeň alebo je jedno aký deň ma lekár vypíše...termín mám 19.9.2010 a nastúpiť by som chcela 2.8.2010 čiže 7 týždňov pred predpokladaným termínom. Bude to tak v poriadku? Ďakujem za odpoveď. Jana

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  to je vec, ktorú rieši Váš zamestnávateľ, tu v čechách iba vypisujem predpokladaný termín porodu a pacientka si termín nástupu na MD dohodne u zamestnávateľa.

Podobné otázky

 • materska

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den pan doktor v prvom rade dakujem za odpoved na otazku skrz materskej,mala by som este dalsiu co sa toho tyka.je povinne nastupit na matersku 6tyzdnov pred porodom alebo ked sa budem citit dobre mozem pracovat co najdlhsie???a chcem sa este spytat da sa presne podla sona ci ultrazvuku zistit v kolkom som tyzdni????i bez toho ze by som vedela presny datum poslednej menzes???dakujem a prajem pekny den

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  práve mám pocit, že nástup na materskú je povinný, mnoho žien chce pracovať dlhšie, ale je s tým nejaký problém. Skúste sa dohodnúť so zamestnávateľom.
  Najpresnejší údaj o veku tehotnosti je podľa ultrazvuku v 8.-9. týždni.