• male dieta v 28 t.t

    dobry den ,chcem vas poprosit o radu. som v 28 t.t. a na poradni v tomto tyzdni mi dr.robil sono a meral babo.povedal vsak,ze je na svoj vek male.mam dodrziavat dietu ,pretoze mi zistili teh.cukrovku.tak sa chcem opytat ci sa naozaj vyvyja nejako zle,ked predtym boli vsetky merania v poriadku
    USG 1zivy plod hlav.post.II, BPP 68mm, HC 252mm, AC 207mm, FI 47mm ako 26+4t., EFW 865 gr, placenta zadna stena typu II, PV v norme

    Dg.Grav.hebd.28,Gest.DM,Sucundipara,Hypotrophio fetus susp.

    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    chýba mi presný gestačný vek plodu, stanovený prvým ultrazvukom v I. trimestry, to že ste v 28. týždni znamená že ste od 27+0 do 27+6, čo je pomerne veľký rozptyl.
    V každom prípade podľa tabuliek má plod významne menšie bruško a je potreba to sledovať, pretože ak by naozaj šlo o nedostatočný rast plodu v takto malom týždni, prognóza je pomerne vážna.