• Zlé výsledky testov

    Dobrý deň pán doktor, t.r. približne v čase termínu budem mať 38 rokov. Posledná menšt. bola 25.10.2010, takže termín je 1.8.2011. Som v 15-tom týždni a nejakom tom dni. 1.februára mi odobrali krv na testy ohľadne vrodených a genetických vád. Včera som si volala o výsledkya keďže nie sú dobré bolo mi ihneď odporúčané objednať sa na vyšetrenie u. MUDr. Dankovčíka, tam ma objednali na 9.3.2011, pochopila som, že musím dosiahnúť určitý týždeň na konkrétne vyšetrenie. Iste chápete moje obavy, ale do 9.3.2011 je strašne ďaleko - veľmi ma upokojilo čítanie tejto stránky a ešte viac sa mi páči spôsob, akým odpovedáte niekedy zúfalým mamičkám. Ja mám teda tiež na vás prosbu, len neviem, či tieto údaje budú postačovať, sú len telefonicky nahlásené a nie je tam ani ten pomer, ktorý sa presne pri tej pravdepodobnosti uvádza, to dostanem až keď si pôjdem pre ne pred návštevou MUDr. Dankovčíka.
    Ani neviem, či to píšem správne, ale vy už určite viete čo to je:
    ASP: 12,98
    Total HCG 69,687
    a poznámka: riziko Downovho syndrómu je vyššie ako je očakávaná hladina len podľa veku matky.
    Ak môžete, podajte mi prosím svoj názor.
    Prajem Vám pekný deň a ďakujem za Váš čas, ktorý si napriek pernému dňu viete nájsť.

    Dobrý deň,
    tieto hodnoty mi nič nehovoria, lebo sa musia dať do vzťahu k presnému veku plodu, matky a UZV nálezu.
    UZV nález na tzv. minor markery spolu s nálezom z krvi Vám vypočíta presné riziko Downovho syndrómu, a vy sa rozhodnete, či budete toto riziko akceptovať, alebo radšej si dáte vyšetriť plodovú vodu, kde sa zistí presná diagnóza.