• bezpecna liecba ?

    Dobry den,

    vo Vasej poradni v starsich prispevkoch som si precitala, ze neodporucate podavat tokolyzu vo vyssom stadiu tehu, ze niektore studia dokazali negativa na plod. Jedna sa o rizika s dlhodobymi nasledkami ?
    Trochu som nedoverciva, v 33 a 34 tt mi bola podavana tokolyza (isoptin a salbutamol 3x denne) nakoniec predcasny porod zatial nenastal, liecba bola potom vysadena a tehu pokracuje.
    Obavam sa ci to nemohlo zanechat nejake negativne nasledky na babetku.
    Dakujem.

    Dobrý deň,
    nie nezanechalo, nestresujte sa, iba varujem pred zbytočný nadužívaním liekov v gravidite, každé podanie musí mať racionálny dovod.
    Isoptim a salbutamol sú bezpečné.