• clexane

    Dobrý večer pán doktor:-)
    prajem všetko naj v roku 2011,veeeeľa zdravia,úspechov pracovných aj osobných:-))a hlavne veľa energie pri odpovediach v "našej"poradni:-))
    Prosím Vás o informáciu ohľadom trombofylnej diagnózy,ktorá mi bola diagnostikovaná po 2 MA....Pichám si každý deň clexane 0,2ml a chcela by som vedieť,ako sa vysádza pred pôrodom a či je potrebné sledovanie po vysadení do pôrodu?
    Je diagnóza indikáciou na sekciu?...pretože už mám jednu za sebou 2002 KP 36tt,kôli hepatopatii...
    Ak by pôrod nastal spontánne pred termínom a clexane nieje vysadený,hrozí mi nejaké riziko?
    Vopred ďakujem za odpoved,s pozdravom Bibiana

    Dobrý deň,
    clexane 0.2 sa pred porodom nevysádza, je to minimálna dávka, určite to nie je indikácia k cisárskemu rezu, skor naopak, je to dovod sa mu vyhnúť.
    Ak ste po sekcii tak sa bude postupovať individuálne, podľa nálezov.