• pohyby babatka

    Dobry vecer

    som v 37 tt a mam cca.2 tyzdne do porodu. zrazu som zacala citit ze babo sa prestalo menej pohybavat ako sa pohybovalo do teraz. kedze nebudem rodit na slovensku ale v anglicku, moja osobna porodna asistentka mi povedala, ze ak naratam menej ako 10 pohybov za 1 h mam volat do nemocnice. preto sa chcem opytat, ci je to pravda a ci sa mam znepokojovat, ak nebudem citit tych 10 pohybov. pravda je ze to babo citim. zacne sa pohybovat, ak nieco zjem alebo si jemne masirujem brucho.podotykam, ze babo je momentalne otocene dolu hlavou, ale nekleslo do panvy. budem to nejak citit?
    niekedy mavam slabie bolesti v podbrusku, ako keby so mala svoju periodu. kedze som prvorodicka, tak som si nie ista ci fakt mam ist do tej nemocnice alebo nie.

    chcela by som este opytat, ci datum porodu zisteny urceny na zaklade scanu vzdy spravny? lebo moj datum porodu bol urceny na 6.2.2011 ale to len koniec mojho 39.tt. scan bol vyhotoveny v 12. 24 tt.
    dakujem.

    Dobrý deň,
    ak menej cítite pohyby alebo ich necítite, u nás sa natočí kardiotokograf, ak je vporiadku nič to neznamená, ak nie je potrebná hospitalizácia.
    Ultrazvukový termín je presný iba ak je stanovvený do 12: týždňa, neskor sa už termíny líšia, lebo plody rastú každý inak.