• Saltatoricky ctg zaznam

    Dobry den pan Dr.Zahumensky.
    Mala by som jednu otazku-som v 36+5 tyzdni tehotenstva, dnes som bola 1.krat na CTG zazname, najprv som lezala na lavom boku, potom na pravom a vyhodnotenie Dr.znelo-saltatoricky zaznam..s tym, ze este dnes vecer idem na opakovany CTG zaznam. (ozvy boli v rozmedzi 110-180) Citim sa dobre, no rada by som vedela, kedy a preco sa vyskytuje u deticiek takyto zaznam-graf a ci to mozem nejako ovplyvnit?
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    saltatorický zánam neznamená hypoxiu, je to iba reakcia plodu na Váš stres, či únavu, ja osobne si myslím, že by som to považoval za normu a netreba s tým zaťažovať ženy.