• Protilátky v krvi

    Pán doktor chcem sa opýtať, mám krvnú skupinu AB rh pozitiv, manžel 0 rh neviem. Prvé tehotenstvo bolo v poriadku a teraz pri druhom mi zistili nejaké protilátky. Zobrali mi znova krv aby zistili aké protilátky to sú. Čo to môže znamenať, mohlo by to narušiť plod? Som v 20. týž. tehotenstva.

    ďakujme pekne.

    Dobrý deň,
    okrem AB a Rh systému máme v krvi viacero iných systémov, niektoré z nich možu mať vplyv aj na plod, ak sa proti nim tvoria protilátky. Je potrebné vyšetrenie a postup podľa výsledkov.