• Tehotna 7-8 tyž.

    Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa Vás opátať pred týždňom mi lekar potvrdil, že som v 6 t. Podľa toho všetkého som na začiatku 6t. začala pociťovať zavraty, nevoľnosť ( ale nezvracala som ) a ospalosť a jedla som lebo som vedela, že musím. Bolo to DOSŤ intenzívne. V práci sa to už nedalo vydržať tak som si zobrala dovolenku. Zaujívamavé je, že odkedy som doma necítim tu nevoľnosť a všetko ostatné tak intenzívne. Väčšinu času sa snažím ležať a oddychovať myslíte, že je to tým, že je telo v pokoji? Viete mám strach lebo sa snažím robiť pre bábo čo viem lebo som už o jedno prišla. Neviem teraz či ta náhla úľava je dobrým alebo zlým znamením. Viete počula som, že keď je tehotnej žene zle tak je všetko OK. Ďalšie príznaky čo mávam je, že ma sem tam pobolieva v podbrušku ako keby som mala dostať menzes a niekedy aj vaječníky raz na jednej raz na druhej strane, mám naliate prsníky a na nich výrazné modré žilky, a občas ma bolievajú kríže. Beriem kyselinu listovú 10 mg denne niekedy si dám aj 2 tabl. a kúpila som si aj calibrum baby. Chcela by som Vás poprosiť o Vás názor či sú to normálne príznaky alebo sa mám niečoho obávať!? Vopred Ďakujem za Váš čas a odpoveď. Lucia

    Dobrý deň,
    v I. trimestry naozaj nemožete vývoj plodu nijako ovplyvniť a nie je dovod sa pozorovať a sledovať a nútiť do jedla, práve prejedanie je pre plod oveľa nebezzpečnejšie než úplna hladivka. Aj bolesti v podbruší sú normálne.
    Takže to zhrniem: máte rovnaké riziko potratu ako ostatné ženy (cca. 20%) nech robíte, čo robíte, nijako ho pozitívne neovplyvníte.
    Kľudne choďte znova do práce.