• ozvy srdiečka

    Dobrý deň. Som 37 tt, dnes som bola na prietokoch (hod. 0,62), ale dieťa sa veľmi mrvilo tak ma doktorka poslala aj na ozvy srdiečka. Merali mi ich takmer 40 min. a po celú dobu bolo dieťa veľmi aktívne, podľa doktorky sú ozvy vraj veľmi vysoké - hod. 170. Prečo majú ozvy také vysoké hodnoty? Je dieťa v ohrození? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    hodnota prietokov je v norme. Ale musel by som vidieť celú krivku monoitoru, aby som sa k tomu vyjadril. Vyššie ozvy občas možu byť, doležitá je tzv. bazálna frekvencia.