Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • ozvy srdiečka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Som 37 tt, dnes som bola na prietokoch (hod. 0,62), ale dieťa sa veľmi mrvilo tak ma doktorka poslala aj na ozvy srdiečka. Merali mi ich takmer 40 min. a po celú dobu bolo dieťa veľmi aktívne, podľa doktorky sú ozvy vraj veľmi vysoké - hod. 170. Prečo majú ozvy také vysoké hodnoty? Je dieťa v ohrození? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  hodnota prietokov je v norme. Ale musel by som vidieť celú krivku monoitoru, aby som sa k tomu vyjadril. Vyššie ozvy občas možu byť, doležitá je tzv. bazálna frekvencia.

Podobné otázky

 • malo plodovej vody

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, som v 30tt tehot. prvorodicka, bola som na ultrazvukovom vysetreni a dr sa zdalo ze mam menej plodovej vody. Ake dosledky to ma pre babetko, pre samotny porod, moze sa vyvovat predcasny? Ako zistim, ucitim ci mi plodova vody postupne neodteká? Možem nieco urobiť pre vacsie mnostvo plod. vody? Vsetko ostatne bolo v poriadku, prietoky pupocnikom, odozvy srdiecka aj velkost. Vopred dakujem za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  hodnotenie množstva plodovej vody je veľmi subjektívne. Často sa jednému vyšetrujúcemu zdá, že je vody menej a inému sa zdá že je to v norme.
  Ak je naozaj málo plodovej vody, tak to znamená nízku produkciu moču u plodu - može ísť o postihnutie obličiek, alebo o znížený prietok krvi obličkami plodu - často pri nedostatočnej funkcii placenty.
  Avšak takétho "menšie" množstvá sú často iba subjektívny omyl vyšetrujúceho.

 • dvojicky po IVF

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Som po uspesnom IVF, v 10.tyzdni tehotenstva s dvojickami. Pri poslednom kontrolnom ULZ (pred 3 dnami) mi lekar oznamil, ze jeden plod sa prestal vyvijat a nevidi uz ani odozvy srdiecka.Druhy plod by mal byt s poriadku, rastie a srdiecko bolo tiez vidiet. Kedze som bola v soku, zabudla som sa spytat, co teraz? Neuskodi to zdravemu dietatku? Musi byt moje tehotenstvo ukoncene? Ja sa citim az na nevolnosti a unavu celkom dobre. Dalsi termin mam az 23.11. Dakujem za odpoved. Katarina