• oxyphyllin

    Dobrý deň. Som 33 týždeň tehotná a môj doktor mi okrem Guajacuranu, magnézia predpísal oxyphyllin - to všetko 3 x denne. Vraj problém je v tom že okrem toho že mi tvrdne brucho, dieťa zaostáva v raste o 2,5 týždňa, že mám malé brucho, ale vraj rozmery sú symetrické. Čítala som Váš názor na oxyphyllin. Nedá mi však priamo sa spýtať, prečo gynekológovia predpisujú tento liek tehotným ženám? Pômôže dieťaťu dobehnúť sklz v raste? Podporuje prekrvenie placeny? Bola som aj na prietokoch, vraj je všetko OK, aj plodovej vody je dosť. Odporúčate mi ho užívať alebo nie? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ja osobne oxyfylín nedávam, pretože som nenašiel štúdiu, ktorá by potvrdila jeho priaznivé účinky. Ale neškodí a ak s ním má niekto dobré skúsenosti, tak prečo nie.