• Prietoky 30.t.

    Dobrý deň,
    v 30. t. mám výsledky RI 0,73, SID 3,72, EFW 1150g, BPD 70, AC 239, FL 50. Lekárka mi predpísala Oxyphyllin a magnézium. Čítala som aký máte názor na tento liek. No zároveň bábätko zaostáva vraj o 2 týždne. Lekárka mi nariadila kontrolu o týždeň a ak sa to nezlepší, tak hospitalizácia. Aký máte na to všetko názor? Ja mieriam 162cm, manžel 174cm a prvá dcérka sa narodila s váhou 2,68kg a bola v poriadku.
    Ďakujem za odpoveď.
    Lenka

    Dobrý deň,
    plod je síce o niečo drobnejší na 30. týždeň (ale neviem presný gestačný vek) ale je symetriícký. Dôležitý parameter je aj množstvo plodovej vody.
    Doporučil by som sledovať dynamiku prietokov a rast plodu ultrazvukom. Lieky na to nepomôžu, ak by plod prestal rásť je nutný predčasný pôrod. Osobne si však myslím, že vo Vašom prípade sa nejedná o rastové spomalenie plodu.