• Bolest po milovani v tehotenstve

    Dobry vecer,

    som v 33. tt, cele tehotenstvo prebieha od zaciatku uplne bezproblemovo (ked neratam, ze musim teraz ku koncu uzivat zelezo, kvoli nedostatku zistenemu pri odbere krvi). niekolko tyzdnov mam uz ale jeden problem, ktory ma dost trapi a to ze ma vzdy niekolko hodin po milovani strasne zacne boliet brucho a tato bolest pretrvava niekolko hodin a nic mi nepomaha. ked mame s manzelom styk vecer, tato bolest je (o niekolko hodin neskor) az natolko silna, ze sa kvoli tomu v noci zobudim. pocas styku vsak ziadnu bolest necitim, naopak, samotne milovanie mi je stale velmi prijemne a manzel vzdy bol a teraz je este viac citlivy a ohladuplny a snazi sa, aby bolo aj pre mna milovanie len prijemne. krvacanie ani ziadny neobvykly vytok sa u mna po styku nikdy neobjavili, obavy mi sposobuje len ta bolest. babatko je uz inak otocene dolu hlavickou a je uz "dost nizko", ako povedal moj gynekolog. krcek maternice som mala pri poslednom vysetreni 32 mm, takze uz trosku kratsi, ale rozhodne sa este nejedna o rizikovu hranicu. jedna sa o moje prve tehotenstvo.

    Dobrý deň,
    počas orgazmu sa vylučuje oxytocín, hormón, ktorý sposobuje kontrakcie. Zdravej tehotnej to neškodí, ale može to by´t nepríjemné a bolestivé. Nič iné neporadím, iba zvážiť nakoľko tie bolesti Vám sposobujú dyskomfort a podľa toho mať alebo nemať styk.