• opuch intimnych miest

    dobry den, somv 8.mesiaci tehotenstva a uz asi 2 mesice mam silne opuchy int.miest, zvacsa na pravej strane. zaroven mam aj krcove zily len na pravej nohe, cize mozno ide aj na intimnych miestach o krcove zily. opuch zomzaciatku bol len popoludni ,teraz je celodenny. podla gynekologicky nemam ziadny zapal, mam to vydrzat. neviete mi odporucit aspon nejaky krem alebo nieco na jeho zmiernenie? dakujem MC

    Dobrý deň,
    áno, jedná sa o krčové žily vulvy, v tehotenstve je to pomerne časté, zvlášť u druho a viacrodičiek. Tehotná maternica tlačí na žily v panve a je zhoršený návrat krvi spať, a vznikajú opuchy.
    Skúste Detralex 2x1 tbl, ale zázraky nečakajte.