• BRH negativ a velka prosba

    , Autor: kitaa

    dobry den,,som v 3t1yzdni tehotenstva,,mam krvnu skupinu brh negativ,,ako 14rocnu mna operovali na skoliozu chrbtice,,a podavali mi transfuziu,,vcera som bola na kontrole u gynekologa a ten mi povedal, ze nema dobre spravy,,ze pravdepodobne pri operaci chrbtice mi podali inu krv,ze namiesto negativu pozitiv,je to vubec mozne?je to moje prve tehotenstvo,, lekar mi povedal,ze to moze ohrozit dieta,ze moze dojst aj k tomu najhorsiemu,,je to pravda,?,posielal krv na testy a povedal ,ze ak bude hladina zla,,ze by moseli este v maternici podat dietatu transfuziu,je to vobec mozne ako to prebieha?je mozne aj to ze by mohlo byt dieta postihnute?mam znamu sestricku a ta mi zasa povedala,,ze nieje mozne aby mi zamenily krv,ze to by som zomrela,,co je potom pravda,,som s toho uplne mimo,muj muz ma skupinu brh ale nevie ci negativ ci pozitiv,,ide si to zistovat je mozne ,ze nastal problem v tom? a ze je nemozna zamena krvy,,alebo je to mozne? mna hlavne zaujima ak je to mozne,co dalej,,co ak bude hladina zla,,?pre mna je najdolezitejsie dieta ci sa mozu do jeho tela dostat nejake protilatky ci nie,,ci je ohrozene???,,a ci bude potrebovat transfuziu,dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    nie je to tak jednoduché, ako Vám to prezentuje Váš lekár.
    Zrejme máte v krvi protilátky, čo sa občas stáva aj u ľudí, ktorí nedostali transfúziu. Považujem za vylúčené, že by Vám dali skupinu Rh pozitívnu, keď ste Rh negatívna, to sa proste nesmie stať a nestáva sa to.
    Protilátky sú rozne druhy, niektoré sú nebezepčné, iné nie, všetko závisí na tom výsledku vyšetrenia, určite by bola vhodná potom konzultácia u hematologa, ten určí aj riziko ohrozenia plodu. Čo sa týka ďalších opatrení, nie je potrebné zatiaľ myslieť na to najhoršie.