• Opar na pere v 12 tt

    Dobrý deň pán doktor,

    rada by som sa s Vami poradila. Som v 12 tt a objavil sa mi na hornej pere opar. Vysušujem si ho harmančekom a mastím imazolom masťou. Neviem čo mám preto ešte spraviť a či vôbec robím dobre. Viem, že zovirax a podobné maste sa v tehotenstve nesmú. Mám tiež strach o dieťatko. Počula som rôzne hrozostrašné historky. Mám sa obávať, beriem aj Femibion 800 a zatiaľ je všetko v poriadku. Len tento herpes ma vystrašil, prišiel ako "na potvoru". Prosím poraďte mi čo mám robiť.
    Ďakujem veľmi pekne za Vašu ochotu a čas.

    Dobrý deň,
    herpes na pere nemá na tehotnosť vplyv, pretože to nie je primárna infekcia, ale opakovaná, a Vaše protilátky chránia plod pred infekciou. Kludne si kúpte mastičku Zovirax je v tehotnosti bezpečná, ale herpse sa stratí aj bez toho.