Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Pozitívny aj negatívny test - tehotenstvo?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  neviem si vysvetliť jednu vec.Dňa 12.10 som mala menštruáciu,tá trvala cca 5 dní - medzi tým som mala pomer.O 3 dni po jej skončení som slabučko zakrvácala.Kedže som o pár dní cítila napätie v prsníkoch,pobolievanie podbruška tak som si spravila tehotenský test ktorý vyšiel pozitívny.To bolo na 10 den po styku.Bola som aj u lekára ktorý však na sone nevidel nič - čo je samozrejmé,lebo ak by išlo o tehotnosť, tak len o skorú.No pre istotu som si spravila ešte jeden test a to 15 dní po styku a vyšiel negatívny.Som síce objednaná na dalšie sono s odstupom týždňa.No ale ako som sa tu dočítala 2-3 týžňovú tehotnosť bude lekár asi ťažko vidiet.Mám sa teda spoliehať na výsledok testu?Pretože prsníky mám stále velmi boľavé,aj podbruško ma bolí,aj často močím atd...Alebo som sa tu tiež dočítala,že test ukáže pozitívne aj vtedy ked žena ovuluje.Ako to je?Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  testy bývajú pozitívne pri HCG nad 50, čo pri ovulácii nebýva, ale ako každá metoda, može dojsť k omylu, prípadne šlo o včasný potrat.
  Nie je potreba žiadne mimoriadne opatrenia, počkajte na ďalšiu menštruáciu, ak ju nedostanete, zopakujte si test.