• Antibiotika pocas tehotenstva

    Dobry den, pan doktor,

    chcem sa opytat, ci uzivanie lieku proti hnacke (Entocid - dostupny len v Egypte) so zlozenim Di-iodo-Hydroxyquinoline 0.2gm/tab
    Phthalyl-Sulphathiazole 0.2gm/tab
    Streptomycin Sulphate 0.2gm/tab
    pri uzivani 3xdenne 1 tbl. po dobu 7 dni moze uskodit plodu. Citala som, ze Streptomycin moze mat vazne nasledky. Ak by som otehotnela v spravnom case cyklu, tieto lieky som brala cca v 5 tt. Avsak, dnes som bola na USG a povedali mi, ze plod je prilis maly, ze nezodpoveda amenorea; GS 9,2mm 5+5 hbd, zlt.vas ani echo nevidno. Je mozne, ze tieto tabletky natolko zabrzdili rast plodu alebo mozno som otehotenela az tesne pred "dalsim" menzes?

    Dakujem za odpoved!

    Alenka

    Dobrý deň,
    na začiatku účinkuje plod tak, že buď všetko alebo nič, ak je poškodený, tak sa potratí, ak prežije nebol poškodený.
    Okrem Streptomycinu škodí aj Hydroxyquinolín, je to vlastne chinín, ale ďalšia vec je, že tieto látky sa vstrebávajú málo a účinkujú iba v čreve. Uvidíte počkajte. V žiadnom prípade, užívanie tohoto lieku nie je dovod k ukončeniu tehotnosti.