Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,163 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • terbinafin mylan

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, citala som si ostatne 2 otazky ohladom podobneho problemu, ale teraz si niesom ista, ci aj ked som prave v liecbe "Terbinafin-om Mylan", ci to nema a ak ano, tak aky vplyv na plod..???? Dnes som zistila, ze som tehotna a podla mojich vypoctov nie viac ako 3 -max. 4tyzdne, kedy je vraj plod najzranitelnejsim.. Okrem ineho (graviditu som na zaklade neplodnych dni a prerusovaneho styku NEPREDPOKLADALA..) som do seba nahadzala aj mnohe ine chemikalie (L-carnitine, HCA, vitamin E, Omega 3, Beta Karoten,....) a teraz mam strach o plod vo mne.. Vopred dakujem za Vas cas a ochotu.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  terbinafín nepatrí do skupiny liekov s dokázaným priamym účinkom na plod. Okrem toho plod v takto skorom štádiu reaguje všetko alebo nič, buď sa potratí, alebo ak sa potratí, nebol poškodený. Preto sa nestresujte.

  Mimochodom Váš prípad je ďalší dokaz vhodnosti "prirodzených" metód antikoncepcie.