• Skracovanie krčka a magnézium

    , Autor: nikina17

    Dobrý deň,

    viem, že otázok na skracovanie krčka u vás bolo dosť a pozrela som si aj väčšinu odpovedí na nej, aj napriek tomu by som sa však k nej chcela vrátiť a bola by som rada ak by ste mi odpovedal nakoľko na ostatných poradniach som nepochodila, vraj si mám prečítať podobné príspevky, ale myslím, že každý je iný a určený konkrétnej osobe.

    Pred dvomi týždňami som absolvovala bežnú kontrolu u svojho gynekológa, povedal, že sa mi začal skracovať krček. Nakoľko som v tej dobe bola v 19 týždni povedal mi, že mám viac oddychovať, nedvíhať ťažké veci a 4xdenne užívať magnéziové 500 mg tablety. O týždeň mám prísť na kontrolu. Tú som absolvovala minulý týždeň 26.8. a môj doktor mi povedal, že stav sa nezhoršil, ale ani nezlepšil. Vraj má krček dĺžku 2-2,5cm. Kázal mi naďalej užívať magnézium a kontrolu až na 14.9. Neviem či to skrátenie nie je veľa, nakoľko som len v 21.týždni. Navyše ma zarazilo, že mnohým ženám okrem magnézia naordinujú aj kľudový režim, prípadne dajú PN alebo hospitalizáciu a mne dal len 4xdenne magnézium. Obávam sa či by nemohlo dôjsť k predčasnému pôrodu. Nejde mi o mňa, ale o to maličké, aby bolo v poriadku a aby som predčasne neporodila. Je nejaké riziko, že pri takto skrátenom krčku by mohli nastať nejaké problémy? Ďakujem

    Dobrý deň,
    dĺžka 2-2,5 cm je úplne normálna, okrem toho sa má merať krčok ultrazvukom ak má podozrenie na jeho skracovanie.
    Okrem toho skracovanie krčka je skoro vždy iba falošný príznak a 90% žien so "skráteným" krčkom neporodí predčasne. Najčastejšie predčasne porodia ženy naprosto náhle a nečakane.