• oblicka

    Dobry den, chcela by som sa opytat na par veci ohladom este nenarodeneho babatka: na uzv v 22tt mi na biometrii vysli udaje: BPD: 4,85 gest. vek 20/5, AC:16,37 gest. vek 21/3, FL:3,47 gest vek 21/0. Podla posled. menstruacie (24.3) som v 22/2 tyzdni , ale podla biometrie iba v 21/0. takze termin porodu sa mi posunul z 29.12 na 6.1. Uz pri prvom ultrazvuku v 12tt bol plod mensi (termin porodu bol 2.1) Chcem sa opytat cim to moze byt, ci nemoze byt na pricine to, ze poslednu menstruaciu som dostala o 6 dni skor (co nezvyknem) a mam 30-31 dnovy cyklus. Moze byt ze je mensie, lebo sa neskor pocalo? alebo sa vyvyja pomalsie? preco? No a druha otazka je zavaznejsia. Pri morfologii plodu na uzv v 22tt lekar zistil ze je lava oblicka polycysticky zmenena. Co to znamena pre babatko , ake to ma dosledky a co sa s tym da robit? bude sa musiet v najhorsom pripade ta oblicka vybrat? moze to byt plany poplach? Este posledna otazka, Nie je frekvencia srdca plodu 164/min. trochu vysoka? (docitala som sa ze normalna je medzi 110-160) Cim to moze byt?

    Dobrý deň,
    termín sa musí určiť podľa utrazvuku v 12: týždni, vtedy je to najpresnejšie, v 20. týždni už može byť rozdiel aj 10 - 14 dní u rovnako starých plodov - dátum poslednej menštruácie je až v 40% úplne nerpsený, počala ste neskor.
    Musel by som vidieť nález, ale všetky plody majú tzv. renkulizáciu obličky - malé cystičky, po porode sa to stratí. Ale nález som nevidel, nemožem sa k tomu vyjadri=t, 164 je normálna akcia.