• veľkosť brucha a množstvo plodovej vody

    Dobry den,
    chcela by som sa spytat, ci velkost brucha tehotnej moze suvisiet s mnozstvom plodovej vody. Som v 19.tt, druhy krat tehotna, prvy krat som rodila pred 4 a pol rokmi a tento krat mi brucho zacalo rast skor asi o mesiac - dva oproti prvemu tehotenstvu, teraz ho uz mam akoby som bola v 6-7.mesiaci, pricom som doteraz velmi nepribrala, iba cca 2 kg. Nepripisovala som tomu zatial dolezitost, nakolko som mala pred otehotnenim dost oslabene brusne svaly a zostalo mi vacsie brucho po porode, pricom som inak stihlej postavy. Tak som sa na to mojho gynekologa ani nepytala. Niektori ludia z mojho okolia mi nasadili chrobaka do hlavy, ze ked mam teraz uz take velke brucho, tak mam vela plodovej vody. A to sa mi zda, ze nie je uplne idealne, ze to signalizuje chorobu nejakeho organu dietatka. O 2 tyzdne ma caka morfologicky UZV a potom poradna, ale nechcela som s touto otazkou cakat.
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    graviditu v 19. týždni neviem nijako ovplyvniť, preto nikoho nepočúvajte a nestresujte sa. Tvar brucha aj tak závisí hlavne na sile prednej brušnej stene.