• vysoké teploty, nechutenstvo

    Dobrý deň. Som v 16 tt, a už týždeň ma trápi prudký dráždivý kašeľ a bolesť hrdla. 7 dní som používala Bioparox sprej, ale nič moc. Včera od rána sa mi pridali teploty, najviac 38,8. Po každé dám paralen, vypotím sa, teplota klesne a o 5 hodín sa to všetko opakuje.Vôbec mi nechutí jesť. Mám 3,5 ročného syna, ktorý mal tieto teploty minulý týždeň a za tri dni bol OK. Neohrozia takéto teploty, prípadne virózy dieťa? Môj lekár mi navrhol aby som vydržala tri dni a ak sa neobjavý zlepšenie vraj mi dá penicilín. Môžem penicilín?

    Dobrý deň,
    naprostá vačšina týchto banálnych virových infekcí plodu neškodí, stačí čaj, paralen a C vitamín. Penicilín je síce neškodný, ale na virozu neúčinný.