Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,164 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Placenta dosahuje okraj vnútornej branky

  , Autor: zuzkap2

  Dobrý večer pán doktor

  V utorok 29.6 som bola ma morfologickom UVZ (21+5tt ) pri ktorom bola morfológia v poriadku, len na UVZ sa dr. niečo nepozdávalo tak mi vaginálnym uzv zistil , že hrdlo mam 34mm s vezikul. a k tomu placentu na zadnej strane dosahujúcu okraj vnútornej bránky no a dieťatko je uložene veľmi nízko. Doporučil mi tokolytickú liečbu pri ktorej mi moja gynekologička nasadila salbutamol 3x1, isoptin 1x1 a magnezium 3x2. Toto je moje stvrte tehotenstvo, ktoré doposiaľ až na tvrdnutie bruška prebiehalo v poriadku. Prve tehotenstvo skoncilo MA v 12 tt (2001), ďalšie dva boli bezproblémové (2003,2005) s pôrodmi: prvý 11 a druhy 9 dni po termíne
  Preto sa chcem opýtať či sa liekmi a kľudovým režimom môj stav môže upraviť, a či sa ešte placenta a aj dieťatko posunu vyššie ? a čo mi inak hrozí.
  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.