Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
  • tvrdnutie ci nie?

    , Autor: Registrovaný používateľ

    Dobry den, pan doktor, chcem sa opytat, som v 14. tt a dnes v noci som sa zobudila na WC. Ked som sa vratila do postele, mala som pocit akoby mi trplo brusko, mala som ho tvrde na pupku-inde nie po chvilke to ustupilo. Strasne som sa prelakla, od vtedy som ho tvrde nemala len v tom momente chvilocku ale ten pocit takeho trpnutia ( na dotyk som mala brusko makke) som mala stale, radsej som sa snazila zaspat, pretoze som bola v hroznom strese, doteraz tehotenstvo prebiehalo bez komplikacii a vsetko aj na prehliadke (bola som min. tyzden) aj na sone bolo ok, neviem ci to mam nejak riesit, pretoze ked nad tym rozmyslam som est viac vystresovana. Mala som taky pocit, ze to mozu byt aj zastavene vetry pretoze sa mi to tam hybalo ako keby uz babo kopalo - a to este nemozem citit. Mohlo to byt sposobene tym? Je to moje druhe tehotenstvo prve prebehlo bez problemov - ale bolo ukoncene sekciou pre nepostup. porod. Mam strach o male ci sa nieco nedeje a tiez neviem, ci to mozem nejak ovplyvnit.Snazim sa byt v klude a nejak sa moc neprepinat - aj ked to moc s mojou dvojrocnou dcerkou nejde. Tiez neviem co to poriadne tvrdnutie bruska je pretoze pri prvom tehotenstve som to nejak nespozorovala. Je to sprevadzane aj bolestami - pretoze tie som nemala, to ma upokojilo pretoze som nemala pocit bolesti aako pri menstruacii, ak mi mozete poradit tak prosiim. Dakujem A tiez sa chcem opytat, troska som mala bolesti v hornej casti bruska nad pupkom a tam je predpokladam zaludok - maternica tam este nieje takze bolesti by sa jej nemali tykat nie? :)

    Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

    Dobrý deň,
    vývoj a budúcnosť Vášho plodu možete teraz ovplyvniť iba minimálne, preto sa nijako nestresujte a počkajte ako to celé dopadne. Išlo zrejme o vetry.