Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • ATB , lieky a kojenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den
  Moj gynekolog mi predpisal ATB- Suprax a lieky Dicynone na zastavenie krvacania. Mam 5 mes. dcerku, ktoru kojim. V letaciku liekov je napisane, ze mam prerusit kojenie / co by som nerada/ ked som telefonovala lekarovi uistil ma, ze to malej neublyzi a kojenie prerusovat nemusim. Pocula som ale, ze atb mozu zmenit chut mlieka a dieta ho zacne odmietat. Mam velku dilemu, co mam urobit. Obavam sa, ze ak prerusim kojenie, uz sa mi ho nepodari obnovit. Ak ho neprerusim, tak mozem dostat do dietata neziaduce latky...
  Lieky mi boli nasadene z dovodu, ze od porodu stale krvacam. /nie silno, ale skoro kazdy den/ a mam bolesti pri pohlavnom styku. lekar ma podozrenie na skryty zapal v maternici. Mam za sebou 2. cisarske rezy a 2 operacie . Po sestonedeli som si nechala zaviest teliesko mirenu. Po kontrole je teliesko v spravnej polohe.
  Dakujem velmi pekne za vas nazor a radu.
  Martina L.