• Riziková gravidita

    Dobrý deň pán doktor.
    V 14 tt som začala intenzívne krvácať -ABORTUS IMINENS /vraj kôli hematómu/ v nemocnici som strávila 8 dní, liečba Kanavit,Diconyne, Duphaston, Guajacuran, Spasmopan. V poslednom dni hospit.robeny UTZ - palp.uterus normotonický, veľkosťou zodpovedá amnorrhoe, krčok formovaný, zatvorený. Vitálna gravidita, jeden plod, rozmery plodu zodpovedajú 13+6t. Placenta na ZS, prekrýva v celom rozsahu vnútornú branku, pl.voda norm.množstvo, nad amniálnou dutinou prítomný obsah zmiešanej echogenecity v.s.hematóm v resorpcii. Placenta preavia centralis, abortus immines in gr.m.IV hbd 14.
    Pre tento nález som bola doporučená na vyššie pracovisko - konziliarne UZ vyšetrenie. Tam som bola objednaná na 3.05.2010, ale lekár mi UTZ nerobil, nakoľko mi ho robili pred týždňom pri prepustení. Poučil ma o kľudovom režime i o veľkej šanci, že sa placenta posunie nahor. Spomenula som mu aj obtiaže, hnedé špinenie, sťahy, pichanie....na čo mi povedal, že je to prirodzené a objednal ma na vyšetrenie + UTZ dňa 17.5.2010 / to mi sestra povedala že je nutný UTZ aj preto,lebo mám zvýšené AFP/. Stále užívam Duphaston 2x denne, Magne B6 3x denne a Ascorutin 1x.
    Hnedé špinenie mi dňa 7.5.2010 prestalo, mala som ho už iba žlté, po 4 dňoch sa mi objavilo opäť a je silnejšie, mám stále fľak na vložke+pri každom navštívení WC po utretí, najhoršie po stolici. Tiež mávam časté sťahy, ako keby menštruačné kŕče, ktoré sa objavujú často, taktiež občas bolesti v oblasti krížov.. Väčšinou sa snažím polihávať..Kedže som podľa PM /12.01.2010/ v 17 tt, môžem sa niečoho obávať? Je to ďaľšie špinenie možnosťou, že hematom sa stále vyplavuje? NA UTZ idem 17.5.2010, počkám ako sa to vyvinie? Stále cítim strach, že niečo nie je v poriadku, že môžem potraťiť...

    Dobrý deň,
    áno možete potratiť, ale nedá sa to nijako ovplyvniť, musíte počkať ako sa to vyvinie, ak začnete silno krvácať okamžite musíte do nemocnice, Uvedené lieky sú naprosto neúčinné, ale dávajú sa, neškodia. Všetko si musí príroda vyriešiť sama, je možné, že plod prežije a placenta sa vytiahne vyššie.