Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • fraxiparine a clexane

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň.som v 17.tt, kvôli trombofílii mutácia FV Leiden si pichám od 8.tt tehotenstva do brucha Fraxiparin.asi po mesiaci užívania sa mi na bruchu spravili červené vyrážky, ktoré strašne svrbeli, dávala som si na to rôzne masti od kožnej, ale nič nezaberalo, tak to nakoniec hematológ vyriešil zmenou Fraxiparinu na Clexane.ten si pichám do nohy a reakcia je ešte horšia ako na Fraxiparine.čo robiť?musím si to vôbec pichať?tie vyrážky strašne svrbia, nemôžem ani spať a o tom, ako mi opuchla noha, ani nehovorím.nikto mi nechce povedať, ako dalej..čo by ste robili vy?nemám ísť na nejaké vyšetrenia?
  za akúkoľvek radu ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ťažko povedať, o liečbe musí rozhodnúť hematológ, závisí na závažnosti mutácie (či je hetero alebo homozygotná), lieky, ktoré sa mimo graviditu dávajú sú v tehotnosti zakázané, možu sa dávať iba tieto injekcie. Poraďte sa s hematologom, povedzte o problémoch, nech Vám naberie krv a zhdonotí, či je nutná ďalšia liečba. Skúste sa spýtať na liek Vessel Due, či je ho možné brať miesto tých injekcí.