• hpv

    Dobry den. Vyhodili sa mi bradavicky v okoli posvy,kedze mam rizikove tehotenstvo tak s partnerom nespavam. On bradavicky momentalne nema. Ale pred otehotnenim to bolo naopak. On ich mal par na penise a ja nic. Takze ako to mame riesit po porode. Ak ich budem mat tak samozrejme liecit,ale ak zmiznu ako chranit partnera,pretoze on to ma stale ked spolu spime. Ako zabranit aby som ho znova nenakazila? A chlap sa nakazi bradavicami co mam v okoli posvy alebo na krcku maternice? Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    obaja máte vírus v tele a závisí na Vašej imunite, či sa bradavičky objavia alebo nie. Vaše sexuálne aktivity na to nemajú vplyv. Tento typ vírusu je iba na koži a slizniciach, nenapáda čípok maternice.
    Dá sa to liečiť aj v gravidte, krémom Aldara, ale lepšie je počkať po porode, kondylomy zmiznú vačšinou samé.