• HPV najprv pozitivne, neskor negativne

    , Autor: Dadulina

    Dobry den pan doktor, chcela by som sa opytat, bola som na precentivnej prehliadke, kde boli zistene zvysene hodnoty HPV, neviem presne ake. Za mesiac sa robili kontrolne odbery, ktore uz boli negativne, vraj pritomnost virusu nebola zistena. Prosim Vas, co to znamena? Nejak tomu nerozumiem. O pol roka mam prist na kontrolu. Velmi pekne dakujem

    Dobrý deň,
    vírus HPV je veľmi rozšírený a určite ho nemá vyýznam vyšetrovať u žien mladších ako 27 rokov.
    Väčšina žien ho imunitne odstráni a je v poriadku. Rizikový je vtedy, ak ostane chronická dlhodobá infekcia, ktorá spôsobí zmeny na krčku.