• kontrakcie

    Dobry den,
    chcem Vas poprosit o radu. Som v 24.t. tehotenstva a mavam caste a bolestive kontrakcie. Stale sa zvysuje ich pocet - cez den cca 15x, v noci ich neratam, no nemozem kvoli nim uz tyzden spavat. Magnezium beriem 3-4 tlb denne už od 12 tyzdna. Vtedy ma pre masivne krvacanie hospitalizovali 22 dni v nemocnici. Po dvoch tyzdnoch krvacanie prestalo a vzniknuty hematom (8x4,5 cm) sa mi po mesiaci vyplavil a vstrebal. Odvtedy iba lezim, lebo pri pohybe su kontrakcie este horsie. Pisem preto, lebo podla mojho gynekologa mam krcek v poriadku a nevidi ziaden dovod, preco mam lezat, ci brat nejake ine lieky a pod. Pri svojom prvom dietati som sa v 20 t. zacala zvnutra otvarat a musela som do konca tehotenstva lezat. Tiez som sa stazovala na bolesti, no moj predchadzajuci lekar mi "neveril". Vraj si to namyslam a o par dni som skoncila na mesiac v nemocnici. Brala som okrem magnezia salbutamol a isoptin. Druhu graviditu mi ukoncili v 8.t. - missed abort. Mam velky strach, ze predcasne porodim. Chcela som chodit na kontroly aspon kazde 2 tyzdne, ale vraj na to nie je dovod. Co mozem okrem uzivania magnezia a kludu na lozku robit? Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    v prvej gravidite ste predčasne neporodila, takže je veľmi malá pravdepodobnosť, že by sa to stalo teraz, ak sa nález nemená. Berte magnézium, nič viac nie je potreba.