Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,568 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Tehotenstvo a entizol

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Čakám svoje druhé dieťa a som vo 14. tt. Posledné týždne mám dosť nepríjemný výtok, ktorý je občas aj dosť zapáchajúci ale pritom necítim žiadne svrbenie, len jemné bolesti v podbruší, ako keby som mala dostať menštruáciu. Gynekolgička mi spravila kultiváciu, a výsledkom bolo GARDNERELLA VAGINALIS a ESCHERICHIA COLI. Predpísala mi vaginálne tabletky ENTIZOL ktoré mám užívať počas 10 nocí. Dočítala som sa ale, že Entizol počas tehotenstva nie je vodné užívať. Užívam to 2. noc, a strašne ma bolí od vtedy hlava. Prosím Vás poradťe mi či ten liek nemôže uškodiiť môjmu dieťaťu, a či je naozaj nevyhnutná liečna Gardnerelly, keďže som len akurát vstúpila do 2. trimestra. Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  lokálne entizol je bezpečný, dokonca sa dáva aj celkovo v gravidite. Hlava Vás určite nebolí z lokálneho podania. Gardnerella by sa mala liečiť, podľa niektorých prác zvyšuje riziko predčasného porodu.