• Tehotenstvo a entizol

    Dobrý deň. Čakám svoje druhé dieťa a som vo 14. tt. Posledné týždne mám dosť nepríjemný výtok, ktorý je občas aj dosť zapáchajúci ale pritom necítim žiadne svrbenie, len jemné bolesti v podbruší, ako keby som mala dostať menštruáciu. Gynekolgička mi spravila kultiváciu, a výsledkom bolo GARDNERELLA VAGINALIS a ESCHERICHIA COLI. Predpísala mi vaginálne tabletky ENTIZOL ktoré mám užívať počas 10 nocí. Dočítala som sa ale, že Entizol počas tehotenstva nie je vodné užívať. Užívam to 2. noc, a strašne ma bolí od vtedy hlava. Prosím Vás poradťe mi či ten liek nemôže uškodiiť môjmu dieťaťu, a či je naozaj nevyhnutná liečna Gardnerelly, keďže som len akurát vstúpila do 2. trimestra. Ďakujem.

    Dobrý deň,
    lokálne entizol je bezpečný, dokonca sa dáva aj celkovo v gravidite. Hlava Vás určite nebolí z lokálneho podania. Gardnerella by sa mala liečiť, podľa niektorých prác zvyšuje riziko predčasného porodu.