• USG 30tg

    Dobrý deň. Dnes som bola na USG som v 30 t.tehotenstva, mám 32.r. je to moje druhe tehotenstvo a chcem sa opýtať na výsledky Abd.sonda. IU jeden vitalny plod, PPHl postavenie II. predne, AS+, BPD 4,9 mm 30/0tg, HC 273,8 mm 29/6 tg, AC 262 mm 30/2 tg FL 60,2 mm 31/2 tg EFW 1597 g, komp.vek 30/1 tg, cor 4 DS, branica ostrej kontúry, žb+, ren bilat detek a bpn, mm+, placenta PS viac vľavo typ i., normohydramnion, RI 0,63 S/D 2,69 HR 147 bpm, Rada by som vedela, či je to v poriadku, lebo niektore sú ukazovane ako 30 t,tehotenstva a ine ako 31.tg, aj ta hlavička sa mi vidi mala. Ďakujem za skoru odpoved

    Dobrý deň,
    abd sonda brušná sonda
    IU v maternici
    PPHL poloha pozdlžna hlavičkou
    AS akcia srdca,
    BPD HC rozmery hlavy
    AC rozmery brucha
    FL dlžka stehna
    EFW odhad hmotnosti
    vek 30. týždeň podľa velkosti
    COR srdce 4DS - 4 dutiny
    žb žalúdok
    ren oblička
    placenta na prednej stene
    normalne množstvo pl. vody
    prietoky norma
    HR počet úderov srdca za minutu
    je to normálne, hodnoty sú priemerné a žiadny plod nie je priemerný