• zapcha a krvacanie

    Dobry den pan doktor! Potrebovala by som poradit ohladne zapchy. Som v 14. tyzdni tehotenstva a stale castejsie trpim zapchou. V poslednej dobe vsak ked je zapcha dlhsie, zacne mi z konecnika tiect krv a to pretrvava dost dlho, niekedy aj 3 dni. Netecie mi za normalnych okolnosti, len ked idem na WC, ci uz na malu alebo na velku. V strave sa stale snazim mat co najviac vlakniny, ale mam pocit, ze to nepomaha. Moze to byt nieco vazne alebo sa jedna o poranenie sliznice konecnika, ked mi to zacne az po prvej zapche? A keby som mala hemoroidy, tak by ma zrejme nieco bolelo alebo by som si nieco nahmatala, nie? Lebo nejake zvlastne bolesti nemam a ani nic nenahmatam. Som z toho dost nestastna, neviem, ci sa jedna naozaj len o nejake poranenie alebo nejaku vaznu chorobu. Dakujem vopred za odpoved

    Dobrý deň,
    je to v tehotnosti časté, progesteron spomaľuje pohyby čriev. Vhodné sú jogurty s vlákninou, veľa tekutín, sušené ovocie a prípadne občas lactuloza.