Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Výsledky glukózových testov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor, dnes som bola na glukózových testoch. Som na začiatku 31.tt. Moja dr. ma na nich "zabudla" poslať skôr, tak neviem, či tie výsledky môžu byť nejako skreslené vzhľadom na týždeň gravidity. Nalačno mi vyšla glykémia 4,9, po dvoch hodinách po vypití tej sladkej vody to bolo 8,3. Údaje mi zapísali do tehotenskej knižky, do poradne s výsledkami mám ísť až vo štvrtok na budúci týždeň. Ešte tam mám poznačené niečo také: c: 6,9 ac: neg, c: neg ac: neg ( to neg je slabo čitateľné, môže to byť aj nejaká iná značka, neviem . Je to v poriadku? Telefonovala som mojej pani doktorke, ale rozprávala som len so sestričkou, ktorá mi povedala, že sa na výsledky pozrie pri nasledujúcej poradni a keby bolo treba, tak ma pošle k diabetologičke. Len narýchlo som jej povedala tie hodnoty a vravela, že je to v poriadku. Mám trochu obavy, že keby trebalo držať nejakú diétu, aby nebolo neskoro začať na konci 32. tt. V mamičkovských diskusiách som našla rôzne informácie, niektoré mamičky tvrdia, že už pri hodnote 7 si merajú glykémiu a držia diétu. Tak ma to teraz trochu vystrašilo. Aký je Váš názor? Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  DObrý deň,
  8,3 za dve hodiny je zvýšená hodnota. Vhodná je diéta, neprejedať sa sladkým, nepiť sladené nápoje. Viac Vám povie lekárka na kontrole.