Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • antibiotika a tehotenstvo- súrne ďakujem

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň p. doktor. Chcela by som sa opýtať, či môžu užívané antibiotíká ohroziť plod? Poslednú menštruáciu som mala 10.11.2009, plodné dni som mala od 18.11. do 26.11., no styk s manželom som mala najskôr 21.11. Mala som bolesti v podbrušku, tak som bola u mojej gynekologičky, ktorá mi povedala, že mám zapálený vaječník a dala mi antibiotika Doxybene 100 mg a Entizol 250 mg, užívala som ich len 5 dní a to od 30.11. do 4.12. V utorok som mala dostať menšturáciu, no nedostala som ju a tak som si dnes robila tehotenský test a bol pozitívny. Včera som volala aj svojej gynekologičke a sestrička mi povedala, že sa mám zajtra zastaviť s močom a že to, že som užívala tie antibiotiká nie je vôbec dobré. Pán doktor, myslíte si, že si to bábo budem musieť dať zobrať? Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak vynechám ten nezmysel, o zapálenom vaječníku (zápal vaječníkov neexistuje, existuje zápal vajcovodov, ktorý sa prejaví vysokými horúčkami a akútnymi bolesťami brucha), tak sa nemusíte stresovať, plod na začiatku reaguje všetko alebo nič, ak ho Doxybene a Entizol poškodili tak sa potratí, ak sa nepotratí bude zdravý.